Jazda na lonży

JAZDA NA LONŻY


    Pierwszym etapem nauki jazdy konnej jest jazda indywidualna na lonży z instruktorem, dzięki czemu początkujący jeździec może czuć się bezpiecznie i swobodnie.  Podczas jazdy na lonży koń prowadzony jest po okręgu na specjalnej kilkumetrowej linie (lonży), której drugi koniec trzyma instruktor i kontroluje nią konia, tak by osoba ucząca się podstaw jazdy konnej skoncentrowała się na ćwiczeniach równowagi, utrzymania prawidłowej postawy, nauki poprawnego dosiadu, itd. Na lonży uczymy się równowagi w siodle, trzymania wodzy, dosiadu, łapania strzemion, jazdy bez strzemion oraz wykonujemy różne ćwiczenia na rozgrzanie mięśni. To właśnie na lonży odbywa się nasza pierwsza jazda kłusem i uczymy się go pod dwiema postaciami: anglezowanego i ćwiczebnego..
    Jeżdżąc stępem na lonży uczymy się równowagi, niezależnego działania różnymi częściami ciała oraz pomagamy osiągnąć pewność siebie. Ćwiczenia w kłusie na lonży wykonuje się na koniu idącym jednostajnym, spokojnym chodem. Początkowo będą one męczące, stopniowo nauczycie się amortyzować ruchy konia bez odbijania się od siodła. 

Dzięki naszej wykwalifikowanej kadrze instruktorskiej nauczycie się  czyszczenia, siodłania oraz odpowiedniego obchodzenia się z naszymi czterokopytnymi zwierzakami.